Příroda nám dala možnost využívat přírodní zdroje na likvidaci veškeré organiky, jenž díky lidské populaci vzniká. Představujeme Vám výrobky, které se skládají z užitečných nepatogenních přírodních bakteriálních kmenů a enzymů, jenž se živí odpadní organikou. Užitečné nepatogenní bakteriální kmeny pomáhají na místech, kde mnohdy ostatní metody (chemické či mechanické) selhávají nebo nedosahují požadovaných výsledků. Vývoj a prodej těchto produktů začíná být společností chápáno jako obor, který v dnešním zatíženém světě chemickými produkty chybí.
Přírodní bakterie jsou přítomné v půdě, vzduchu a jako symbionti v jiných organismech. V gramu půdy je obsaženo asi 40 milionů bakteriálních buněk a asi 5x1030 bakterií na světě. Tvoří více než polovinu z biomasy na zemi, včetně poloviny organického uhlíku a více než 90% organického fosforu a dusíku. Planktonní bakterie jsou dle odhadu zodpovědné za 50% až 90% světové produkce kyslíku. Žijí na celé planetě, pouštích, Antarktidě, mořských hlubinách, nejvyšších polohách planety, v atmosféře i zemské kůře. Jsou součástí těla, které obvykle obsahuje 10x více bakterií než lidských buněk. Mají obrovský význam pro lidskou imunitu, mikrobiota (mikroorganismy přítomné v určitém prostředí) obsahuje přibližně 40 bilionů bakterií (400-4000 různých druhů), což představuje přibližně 1-2 kilogramy naší tělesné hmotnosti. Přitom platí, že většina se nachází ve střevech. Pro existenci suchozemských a vodních ekosystémů, jsou rozhodující a nezbytné pro mnoho kroků v přirozeném cyklu recyklace látek. Jejich metabolismus je neuvěřitelně všestranný, to umožňuje jejich růst v širokospektrálních podmínkách prostředí. Životně důležitá pro růst bakterií je voda, která nás neustále doprovází v každodenním životě. Rozpuštěné sloučeniny ve vodě jsou živiny, z nichž získávají bakterie energii a prvky pro stavbu nových buněk. Je až neuvěřitelné, že v 1g špinavé vody je víc mikroorganismů než obyvatel na modré planetě.
Bakterie jsou živé organismy s vysokou reprodukční schopností a schopné konzumace organického odpadu, jsou-li přítomny ve správném množství, teplotě a podmínkách, produkují enzymy ve velkém množství. V případě složitějších odpadních materiálů (např. kal, či čpavek) začnou produkovat enzymy, ty složitý odpad komplexně rozloží na jednoduché sloučeniny, které přírodní bakterie umí sami následně spotřebovat. Stravitelné sloučeniny v konečné fázi bakterie změní na bezpečné látky - oxid uhličitý a vodu. Enzymy jsou složité chemické látky produkované přírodními bakteriemi, nemají vlastní reprodukční schopnost a osobní spotřebu organického odpadu. Mají funkci urychlovat přírodní chemickou reakci rozkládání. Existují bílkoviny, jejichž životnost je omezena mimo jiného i jiných chemických enzymů, které nejsou živé, např. enzymy mýdla, tvrdých kyselin a zásad. Tyto nemají možnost rozmnožování a mohou být použity k napodobování vlastností přírodních bakterií nebo enzymů. Jsou škodlivé pro životní prostředí nebo málo efektivní. Dle teoretických výpočtů, sférické buňky o průměru menším než 0,15-0,20 mikronů jsou schopny samostatné reprodukce. Nedávno byly popsány nanobakterie, které mají rozměry menší než „přijatelné“, ale existence těchto bakterií je stále nejistá. Jsou schopny samostatného růstu a rozmnožování, vyžaduje to spotřebu množství živin, které nemohou sami syntetizovat. (U bakterií a jiných mikroorganismů se pod pojmem růstový faktor myslí určitá chemická látka, kterou jedinec či buňka neumí syntetizovat, a proto ji musí přijímat z prostředí (tzv. auxotrofie). Tyto látky zpravidla potřebuje daný druh jen v malých koncentracích a může se jednat o určitou aminokyselinu, puriny, pyrimidiny a vitamíny.)
Organické znečištění obsahuje komplexní produkty, které se obvykle musí rozložit na jednotlivé složky. Je-li dost času, řeší si tento proces příroda sama, provádí nutnou hydrolýzu pomocí enzymů odvozených z mikroorganismů přítomných v odpadních vodách. Enzymy začnou narušovat organickou látku, tím se vytvoří perfektní medium pro růst nepatogenních bakterií, touto hydrolysou dosáhnou zkapalnění nečistot a snížení zápachu. Vzhledem k rostoucímu výskytu znečištění a využívání chemie jsou mikroorganismy, které tuto hydrolýzu provádí oslabené a proces rozkladu je zpomalen. Přírodní směsi obsahující přírodní nepatogenní bakterie posílí stávající mikroorganismy v odpadním prostředí a pomohou rozklad urychlit. Aplikace je jednoduchá, nenáročná a trvalejší. V místech, kde je již zpracována organika si následnou aplikací přírodní technologie prostor monitoruje a udržuje v čistotě. Mikroorganismy rozkládají organické látky na jednodušší, čímž vzniká voda, ta je pomalu odplavena k dalšímu zpracování v přírodě, kde je biodegradována. Pokud je mikroorganismům poskytnut časový prostor, umí ukázat, jak vše může fungovat. K nastartování čistícího procesu potřebuje několikadenní i týdenní čas. Srovnáme-li dlouhodobější výsledky, chemie odstraní problém okamžitě, leč krátkodobě, za několik dní či týdnů se nevyhovující stav ve většině případů opět vrací, přírodní technologie je opakem. Pro budoucnost modré planety je podstatné žít s přírodními bakteriemi v symbióze, jsme pro ně zdroj potravy ve formě odpadní organiky, kterou produkujeme – tito důležití tvorové pro lidstvo naděje čistější přírody. Veškerý organický odpad na jakémkoliv místě je jejich domovem, jsou bezpečné pro životní prostředí vzhledem ke své mobilitě, stálosti, odbouratelnosti a toxicitě pro vodní prostředí. Podání pomocné ruky přírodě, jí odlehčujeme, už není schopna organický odpad sama regulovat a přirozenou cestou si poradit. Vývojem a výrobou chemických čisticích prostředků od počátku 20 století se naskytla lidstvu nová potřeba, nákupy něčeho co v mnoha případech je zcela zbytečné. Chemické látky využívány v praxi, odstraní např. chlor, těžké kovy a upraví pH, na straně druhé škodí životnímu prostředí. Méně účinné a nevhodné jsou na odstranění amoniaku, dusitanů a kalů. Dnes už víme, že chemické produkty samotné nejsou schopny likvidovat narůstající objem odpadní organiky a využívané silnější chemické koncentráty nebudou pro svět bez následků. Odpadní hospodářství je dnes v situaci, kdy je na místě podporovat přirozený čisticí proces. Lidstvo má štěstí, že mladá generace z velké části vyrůstá jako Ekologická Generace, která vnáší naději a zájem využívat přírodní zdroje na zpětné posílení přírody.
Miniaturní okem neviditelní tvorové jsou všudy přítomni ve všech živých organismech tedy i v nás lidech, kdykoliv je biologická látka například jídlo přeměňována v jinou látku, využívají pro urychlení procesu enzymy. Jsou to látky bílkovinné povahy, které urychlují a řídí všechny biochemické procesy v organismu, proto se jim říká biokatalyzátory. V lidském těle proběhne během jediné vteřiny mnoho miliónů chemických reakcí. Enzymy usnadňují a tyto reakce podporují, určují jejich povahu i rychlost a vytvářejí tak v živých organismech soulad všech životních funkcí. Pro jakýkoliv život je nezbytné, aby v těle a v přírodě, byly všechny enzymy přítomny v dostatečném množství a v optimálním funkčním stavu. Pokud by tento proces neprobíhal, my sami bychom některé jídlo trávili i několik let. Jednoduchý příklad: člověk bude jíst každý den hrst léků, což je pro naše tělo chemický jed, přestanou v určité chvíli fungovat vnitřní orgány a chuť k jídlu se zcela ztratí. Po čase zemřeme vysílením a v bolestech. My sami se chráníme, na straně druhé toto okem neviditelným tvorům provádíme dnes a denně, projev jejich obrany jsou stále větší nám vznikající problémy. Je dobré si uvědomit, že to samé co se děje v lidském těle, se děje v odpadech, kanalizacích, jímkách, prakticky všude tak, kde mikroorganismy rozkládají organiku.
Jiný pohled na svět, v počátku třetího tisíciletí lidstvo zpohodlnělo, je čas přehodnocovat. Používání chemických produktů v běžném životě je svobodná volba, přírodní procesy jsou z každodenního života vytlačovány. Máme možnost přemýšlet, změnit to a vracet se k přírodním zdrojům na zpětné posílení přírody. Myjeme si ruce mýdlem, umýváme nádobí, používáme čistící chemické prostředky a prací prášky. Veškeré látky z těchto přípravků se dostávají různými cestami do spodních vod, tj. celkového vodního zdroje nutného pro život celé přírody. Dopad chemie na životní prostředí je dnes patrný. Lidstvo řeší samo sebe a potřeby přírody jsou vedlejší, naštěstí máme možnost si vybrat: